Historie

2015

V roce 2015 se společnost ASMO Czech s.r.o. zařadila společně s ostatními místními firmami do programu Technický kroužek, pro základní školu ve Zruči nad Sázavou. Přihlášeným dětem do tohoto programu byla představena a ukázána společnost. Při dalším setkání si žáci vyzkoušeli testy zručnosti a následně skládání papírových modelů. Nakonec si každý z nich vytvořil svůj vlastní motůrek.

Dne 23. 5. 2015 společnost pořádala Family Day k 10. výročí založení firmy. Této události se mohli účastnit zaměstnanci spolu s jejich nejbližšími. Pro ty nejmenší zde byly připraveny různé dětské atrakce v podobě kolotočů a her, kde mohli vyhrát nějaké ceny. U vstupu každé dítě obdrželo tričko. Po celou dobu konání akce zde bylo zajištěno občerstvení a bohatý program jak pro malé, tak i pro dospělé v podobě tanečních a hudebních představení.

11. 9. 2015 se konal sportovní turnaj zručských firem, kterého se účastnilo i ASMO Czech s.r.o. Soupeřilo se ve třech disciplínách: volejbal, nohejbal a  mölkky.

V roce 16. 9. 2015 se společnost poprvé zúčastnila Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, kde vystavovala své výrobky spolu s dalšími významnými společnostmi z různých zemí světa.

2014 - Začátek výroby EPS projektu (Motor posilovače řízení) a B0 projektu (motor zadního stěrače pro TPCA)

2013 – Nová EPS linka přišla do ACZ; začátek náboru nových zaměstnanců

2012 – Instalace nové linky na stěračové systémy

Listopad 2011
Náš závod opět navštívil prezident japonské mateřské společnosti a potažmo i nejvyšší představitel celé korporace ASMO pan Ója, včetně doprovodu dalších špiček společnosti.

Listopad 2010
Náš kroužek kvality z oddělení výroby vybojoval v soutěži QC circle, pořádané v naší mateřské společnosti v Japonsku, výborné druhé místo. Vítězný čínský tým nám utekl jen o několik bodů.

Listopad 2010
Náš závod osobně navštívil prezident celé ASMO korporace, pan Ója. Společně s ním přijel i pan Takada, který má na starosti plánování obchodních aktivit ASMO v Evropě. Pan prezident při své návštěvě ocenil vysoké pracovní nasazení našich zaměstnanců i kvalitu našich výrobků.

Říjen 2010
V podrobném auditu, který proběhl začátkem října, získala naše firma právo se i nadále chlubit certifkací ISO/TS.

Duben 2010
Do provozu jsou uvedeny nové webové stránky, které si kladou za cíl dále zlepšit komunikaci společnosti s dodavateli, zákazníky i širokou veřejností.

Březen 2010
Společnost ASMO Czech, jakožto člen skupiny Denso Europe, opět obdržela od společnosti Toyota Motors Europe ocenění za mimořádnou dodavatelskou kvalitu.

Rok 2009
Počet zaměstnanců překročil hranici dvou set osob. Firma se zavázala i v těžkých ekonomických podmínkách udržet stávající úroveň zaměstnanosti.
To si však vyžádalo mimořádná úsporná opatření, která probíhala v období od února do června.

Prosinec 2009
ASMO Czech úspěšně prošlo EMS ISO 14001 auditem.

Říjen 2009 - DENSO QC Circle ve Španělsku
Team ASMO Czech získal stříbrnou medaili.

Září 2009
ASMO Czech úspěšně prošlo ISO/TS 16949 auditem.

Květen 2009 - Mimořádná školení s podporou EU fondů
S podporou Evropských fondů jsme v ASMO Czech uspořádali mimořádná školení bezpečnosti práce a požární ochrany.

Březen 2009
Společnost ASMO Czech, jakožto člen skupiny Denso Europe, obdržela od společnosti Toyota Motors Europe ocenění za mimořádnou dodavatelskou kvalitu.

Prosinec 2008
Dne 10.12.2008 ASMO Czech, s.r.o. obdrželo certifikaci ISO 14001.

Listopad 2008 - Návštěva prezidenta ASMO Co., Ltd. Japan
Dne 11. listopadu nás svojí návštěvou poctil prezident našeho mateřského závodu ASMO Co., Ltd. Japan, pan Mineo Hanai.
Po prohlídce továrny se také osobně sešel se starostou města Zruč nad Sázavou, kde obě strany ocenily nadstandardní vzájemnou spolupráci.

QC Circle - stříbrná medaile pro český team „Super Dream Team“
Každým rokem v listopadu se v japonském ASMU ve městě Kosai koná tzv. QC Circle (kroužek kvality). Jedná se o soutěž týmů ze všech poboček korporace ASMO, poselstvím této soutěže je především výměna metod zvyšování kvality. Tento rok jsme byli poprvé pozváni jako soutěžící a náš „Super Dream Team“ ve finále vybojoval krásnou stříbrnou medaili a nasadil tak do budoucna laťku hodně vysoko.

Březen 2008
U příležitosti získání certifikátu kvality ISO/TS byl odhalen před vstupem do továrny ASMO Czech s.r.o. pamětní kámen.

Říjen 2008 - Certifikát kvality TS
Firma ASMO Czech s.r.o. převzala oficiálně certifikát kvality TS.

Listopad 2007
Zaměstnanci naší společnosti zavítali do mateřské firmy ASMO Co., Ltd. v Japonsku. V rámci této návštěvy se zúčastnili mezinárodní konference TQM na téma kvalita a proces neustálého zlepšování.

Prosinec 2006
Byla zavedena první bezplatná autobusová linka pro zaměstnance ASMO Czech – vede z Ledče nad Sázavou do Zruče a zpět.

Duben 2006
Společnost ASMO Czech s.r.o. zahájila proces certifikace kvality podle ISO/TS . V této souvislosti navštívil ASMO Czech specialista kvality ze sesterské organizace ASMO North Carolina.

Březen 2006
Na konci fiskálního roku dosahuje společnost počtu 144 zaměstnanců.

19. květen 2005
Továrna ASMO Czech s.r.o. ožila malou oslavou, byla oficiálně ukončena stavba nové továrny. Nechybělo zasazení pamětního stromu, odhalení pamětního kamene, předání symbolického klíče od továrny a také malý kulturní program.

2. květen 2005
Do společnosti ASMO Czech s.r.o. nastoupilo prvních 16 operátorů, kteří vzešli z lednového výběrového řízení. Počet zaměstnanců na těchto pozicích bude až do konce roku stále stoupat.

Duben 2005
V továrně ASMO Czech s.r.o. se konala malá slavnost. Příležitostí k oslavě byla fakticky první expedice výrobků zákazníkovi.

Leden 2005
Předání stavby továrny společnosti ASMO Czech s.r.o. Zahájení pohovorů na pozice operátorů.

29. leden 2005
Společnost ASMO Czech s.r.o. ve svém novém sídle! V sobotu 29.ledna se společnost ASMO Czech stěhovala ze své dočasné kanceláře do nových prostor továrny ve Zruči nad Sázavou. Výrobní závod je na vysoké moderní úrovni.

Říjen 2004
První zaměstnanci ASMO Czech s.r.o. absolvují výcvik v japonské mateřské společnosti ASMO Japan. Setkání zástupců společnosti ASMO Czech s.r.o. se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí, společnosti Czech Invest a představiteli města Zruč nad Sázavou a dalších několika dalších obcí z regionu Zručska. Cílem bylo kooperace při realizaci náborového programu ASMO Czech s.r.o.

Červenec 2004
Slavnostní položení základního kamene v areálu stavby továrny ASMO Czech s.r.o.

Květen 2004
Nákup pozemků ve Zruči nad Sázavou.Nástup prvních zaměstnanců ASMO Czech s.r.o.

Duben 2004
Zahájení provozu dočasné kanceláře společnosti ve Zruči nad Sázavou.

Únor 2004
Založení společnosti. Zahájení pohovorů s uchazeči na technicko-hospodářské pozice ASMO Czech s.r.o.